Topluluk destekli yayıncılık hayali ile yola çıktığımız ilk günlerden beri başlıca amaçlarımızdan biri kendi dağıtım ağımızı oluşturmak oldu. İlk kitabımızdan itibaren topluluğumuzdan büyük destek gördük ve bugün 15 ilde 40’ın üzerinde kişi ve işletmeyle işbirliği içinde yayınlarımızı okurlarımıza ulaştırıyor, hem Ekofil Mutfak Ekibi olarak hem de topluluk üyelerimiz arasında birbirimizi desteklemeyi, dayanışma fırsatları yaratmayı çok önemsiyoruz.

Hayal ettiğimiz dağıtım ağını kurmamızda bize destek olan dağıtım noktalarımıza bu girişime verdikleri katkı için tekrar teşekkür ediyor ve onları size biraz daha yakından tanıtmak istiyoruz.

İlk konuğumuz sevgili Merve Çevik ve Sakarya/Adapazarı/Sapanca Kırkpınar’daki imalathane-dükkânı OTAMA KIRKPINAR.

Ne iş yaparsınız?
Mahallenizin kozmetikçisi üretim ve dağıtım süreci, son kullanıcıya ve gezegene etkileri toksik olan market kozmetiklerine ekolojik, yerel ve sürdürülebilir alternatifler üretir. Türkiye’de Kargo Poşeti Savaşları, Çevreci Arap Sabunu ve Agroekolojik Kozmetik hareketlerinin destekleyicisi ve uygulayıcısıdır.

Ekofil dağıtım ağına neden katıldınız?
Destek olabilmenin bir yolu olarak gördüğüm için ağa katılmak istedim.

Size hangi günler/saatler ulaşılabilir?
Hafta içi 08:30-18:30
Hafta sonu 13:00-18:00

Nasıl iletişime geçilebilir?
Instagram mesajları ile https://www.instagram.com/otamabalsam/
Telefon ile +90 533 596 26 18
E-posta ile bilgi@otamakirkpinar.com

Gelenler kitabın yanında neler bulabilir/ne tür etkinliklere katılabilir?
Kişisel temizlik ve bakım ürünleri üreten imalathanemizde zehirsiz, temiz içeriklerle üretilmiş yüz, ağı, vücut, saç bakım ürünleri, sabunlar ile kahvehane bölümünde kombucha, hurmalı fındık ezmesi, glutensiz şekersiz kekler, tıbbi bitki şayları, az kavrulmuş kahveler ve posalardan yapılan bitkisel sütler ve kurabiyeler bulunuyor. Temizlik ve bakım ürünlerinin tam listesine
otamakirkpinar.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Vermek istediğiniz bir mesaj var mı?
Ekofil’i takip edip bu satırları okuyorsa biri, ona bir mesaj vermek istemem. O zaten olmuş.

Bir süper gücünüz olsa ne olsun isterdiniz?
Ben halimden memnunum.

Pin It on Pinterest