Ankara’daki bir diğer dağıtım noktamız 100. Yıl Mahalle Atölyesi bir dayanışma ve ortak üretim alanı.

Kimdir/nedir?
100. Yıl Mahalle Atölyesi, 100. Yıl İnisiyatifi ve seneler içerisinde katılım gösteren farklı kolektiflerin, kooperatiflerin, toplulukların Aralık 2015’ten bu yana yaşattığı, herkese açık, ortak bir üretim mekanıdır.

Ne iş yapar?
100. Yıl Mahalle Atölyesi farklı oluşumların ihtiyaçları ve pratikleriyle şekillenen bir kentsel mekan olarak forumlara, film gösterimlerine, açık derslere, söyleşilere, atölyelere ve daha pek çok faaliyete ev sahipliği yapar. Ek olarak ilişki içerisinde olduğu adil oluşumların dağıtım noktası olarak çalışır.

Ekofil dağıtım ağına neden katıldı?
Ekofil ile dayanışma amacıyla

Hangi günler/saatler ulaşılabilir?
100. Yıl Mahalle Atölyesi’ni belirli saatler açık tutacak bir gönüllü ekip bulunmuyor. Bu sebeple gelmeden önce mesaj ile iletişime geçip, karşılıklı uygun buluşma saati belirleyerek ulaşılabiliyor.

Nasıl iletişime geçilebilir?
Facebook ve Instagram sayfaları üzerinden mesaj yoluyla erişmek mümkün.
https://www.facebook.com/MahalleAtolyesi ve https://www.instagram.com/mahalleatolyesi/

Gelenler kitabın yanında neler bulabilir/ne tür etkinliklere katılabilir?
Pandemi dolayısıyla yüz yüze etkinlikler eskiden olduğu gibi sık sık düzenlenemiyor. Fakat Mahalle Atölyesi’ni oluşturan tamir, dikiş odaları, giysi deposu, toplantı bölümü kullanıma açık. Gelenler ihtiyaçları ve ilgileri doğrultusunda atölyeyi kullanabilir veya sadece oturup çay, kahve içebilirler.

Vermek istediği bir mesaj var mı?
Gezi’nin bir ürünü olan Mahalle Atölyesi birlikte üretmeyi, tartışmayı ve eylemeyi önerir. Bu bağlamda bu tür mekanlar üzerinden dayanışmaya çağırır.

Bir süper gücü olsa ne olsun isterdi?
Çoğalmak…

Pin It on Pinterest