Yeryüzünde Bir Mevsim topluluk desteği için hazır!

➡️ Topluluğumuza katılmak ve ön sipariş vermek için:

(Kredi kartı ve havale ile ödeme/Shopier) https://shopier.com/yayinlari

 

İklim değişikliğinin neden olduğu Yüzyıllık Felaket sonrasında ekonomik, politik, sosyokültürel ve kentsel yapılanmada küresel ölçekte köklü değişiklikler yaşanmıştır. Güvenlik ve sürdürülebilirlik vaadine dayalı bir kurucu mitle yönetime geçen şehir devletleri, bir yandan kitleleri ıslah etmekle uğraşırken, bir yandan da yeniden büyümeye yönelik hırslı adımlara hazırlanmaktadır.

Rakamlara, grafiklere, tarihsel yalanlara, baskı ve zor gücüne dayanan bu yönetim biçimine teslim olmuş görünen Kuas şehrinin sokaklarında dolaşırken, belli belirsiz bir fısıltı duyarız. Kongre salonlarından parklara sıçrayıp Go tahtasına dokunan taşlarda gezinen, ceset kentlerin ötesinde can bulan; meşe kökleriyle bezeli patikalardan geçip vadilere, derelere, ormanlara ulaşan, kuşlar, tilkiler, sincaplar ve kadife eşeklerle muhabbet eyleyen; atalık tohumlar, müzik, şiir ve dansla ustadan çırağa, seyyahlardan çocuklara, kadınlardan pazar yerlerine taşınan kadimin fısıltısına kulak verdiğimizde, yerin yüzüyle, nefesiyle, tözüyle tanışırız. Artık kubbelerde, avlularda, tünellerde, tepesi uçmuş kule altlarında, kuytularda, çiftliklerde birbirine sızan, birbiri olan, birbirinden taşan o kendiliğinden, büyülü devinimin tesiri altındayız.

Barış Onur Örs’ün ilk romanı olan Yeryüzünde Bir Mevsim; zamanda, mekânda, havada, suda, toprakta, bellekte ve bedende yaşayan hakikatin, doğanın kaotik kahkahası aracılığıyla distopik kurguyu yerinden etmesi olarak yorumlanabilir. Yazarın daveti ise, yorumlamanın ötesinde, bir mevsimde ya da ötekinde, en uzun gecede, en uzun günde ya da günün geceye yetiştiği akışta, bir çemberde ya da isyanda, bir yolda ya da sofrada bulunma ve buluşma hali olarak duyulabilir.

Yeryüzünde Bir Mevsim
Yazan: Barış Onur Örs
Dil: Türkçe
Sayfa Sayısı: 256
Boyut: 13cm x 19,5cm
ISBN: 978-605-74513-2-3


FİYAT: 80TL

📚Kitabı Temin Edebileceğiniz Noktalar

Aşağıdaki listede size uygun bir satış noktamız varsa kitabı oradan edinebilir, diğer destek seçeneklerimiz ve topluluk üyeliği için devam edebilirsiniz. Lütfen temin noktasıyla önceden iletişime geçerek stoklarında kitabın olup olmadığını kontrol ediniz. Keyifli okumalar dileriz.

İNTERNETTEN SİPARİŞ VERMEK İÇİN:

DAĞITIM VE SATIŞ NOKTALARI:

SATIŞ NOKTALARI:

DAĞITIM NOKTASI:

  • İSTANBUL / Avrupa / Beyoğlu📚 Leylek Kafe 📚 Katip Mustafa Çelebi Mah. İstiklal Cad. & Küçük Parmakkapı Sok. 15/3, 34433
Askıda Kitaplar - Gönderi Listesi 💕

ASKIDA KİTAP NO ARMAĞAN EDİLEN GERÇEK VEYA TÜZEL KİŞİ
1 Kitap Kurdu Sahaf Askıda Kitap askısına
2 Kitap Kurdu Sahaf Askıda Kitap askısına
3 Kitap Kurdu Sahaf Askıda Kitap askısına
4 Kitap Kurdu Sahaf Askıda Kitap askısına
5 Kitap Kurdu Sahaf Askıda Kitap askısına
6 Yıldız Teknik Üniversitesi İşletme Kulübü Kütüphanesi
7 Yıldız Teknik Üniversitesi İşletme Kulübü Kütüphanesi
8 Muğla Yatağan Yukarıyayla İlkokulu
9 Muğla Yatağan Zeytinköy İlkokulu
10 Gizem Zurnacı aracılığıyla
11 Gizem Zurnacı aracılığıyla
12 Gizem Zurnacı aracılığıyla
13 Gizem Zurnacı aracılığıyla
14 Gizem Zurnacı aracılığıyla
15 İbni Sina Anadolu Lisesi -Sİncan Ankara
16 İbni Sina Anadolu Lisesi -Sİncan Ankara
17 İbni Sina Anadolu Lisesi -Sİncan Ankara

 

Pin It on Pinterest