Ankara’daki bir diğer dağıtım noktamız Çankaya’da bir dayanışma ve ortak üretim alanı “Atölye Bez”

Kimdir/nedir?

Atölye Bez 2020 senesinde Zeytindalı Kadın Kooperatifi’nin alt-atölyelerinden biri olarak kurulmuş, adil ve temiz tekstil üzerine çalışmalar yürüten bir araştırma ve üretim mekanıdır.

Ne iş yapar?

Atölye Bez araştırma ekibi, temiz hammaddeler, tekstil tedarik zincirleri ve üretim modelleri üzerine araştırmalar gerçekleştirmekte, Türkiyeli ve göçmen kadınlardan oluşan dikiş ekibi de adil markalarla işbirliği yaparak bu alternatif üretim modelini hayata geçirmek üzerine çalışmaktadır.

Ekofil dağıtım ağına neden katıldı?

Ekofil ile dayanışma amacıyla

Hangi günler/saatler ulaşılabilir?

Atölye Bez Cuma günleri dışında hafta içi 10.00 – 17.00 arası açık. Bunlar dışında bir saat için lütfen iletişime geçin. Uğramadan önce mesaj ile açıklık durumunu teyit edebilirsiniz.

Nasıl iletişime geçilebilir?

Instagram: @atolye.bez
ANKARA / Çankaya, Tunus Caddesi , 77/3

Gelenler kitabın yanında neler bulabilir/ne tür etkinliklere katılabilir?

Atölye Bez’de tekstilde ileri dönüşüm, tamir pratikleri ve doğal boyama üzerine etkinlikler gerçekleştirilmesi planlanıyor. Bu duyurular için Instagram hesabımızı takip edebilirsiniz.

Atölye Bez’in işbirliği yaptığı Eldoku Yoga’nın ürünlerine erişmek de mümkün.

Vermek istediği bir mesaj var mı?

Atölye Bez tekstil sektörünün sosyal ve çevresel dönüşümü üzerine küçük bir ölçekte faaliyetler yürütüyor ve uyguladığı modellerin tanınırlığının artmasını, sürdürülebilir olmayı ve çoğalmayı istiyor.

Bir süper gücü olsa ne olsun isterdi?

Gündelik hayattaki siyasi edimlerin büyük ölçeklerde ve uzun vadede yarattığı dönüşümü görünür kılmak

 

Pin It on Pinterest