📢 Depremin yaralarını sarmaya devam ediyoruz. Hep birlikte. Kimimiz sivil toplum örgütleri ile birlikte kimimiz bireysel olarak neye gücümüz yetiyorsa ona yetmeye çalışıyoruz ve dayanışmaya devam edeceğiz, iyileşeceğiz, toplumsal olarak yaşadığımız bu travmadan birlikte çıkacağız.
🔸 Ekofil dağıtım noktalarımızdan Mavi Fındık Ezmesi ve Ses Spor Kulübü geçtiğimiz hafta Hatay’da idi. Hem yetişkin hem de çocuklarla kurduğumuz ilişkilere devam etmek önemli. Ayni ve maddi yardımlar kadar dostluğa, sevgiye, bir arada olmaya da ihtiyacımız var. Bunu gözeten dostlarımız 23. Nisan’da yeniden Hatay’da olacak şekilde şimdi hazırlıklarını yapıyor.
🔸 Ekofil topluluğu olarak çocuklara armağan etmek ve aynı zamanda yıkılan kütüphanenin yeniden kurulabilmesi için hepinizi aşağıda yazdığımız adreste toplayacağımız kitaplara katkıda bulunmaya davet ediyoruz. Kitap dışında kırtasiye malzemeleri de gönderebilirsiniz. (boya-resim defteri- hamur vb)
İstediğiniz yayınevinden ya da kitapçılardan aşağıdaki isim ve adrese sipariş verebilir ya da dağıtım noktamız olan Mavi’ye elden bırakabilirsiniz.
🔸 İhtiyacımız olan kitap yaş aralıklarını aşağıda paylaşıyoruz:
0-6 yaş resimli çocuk kitapları
7-12 yaş ilk okuma ve okuma kitapları
12-18 ilk gençlik ve gençlik kitapları
Resimli çocuk atlasları
🔸 Kitapları seçerken içeriğinin travma yaşamış çocuklara ve gençlere uygun olmasına özen göstermenizi rica ederiz. 2. El kitapları elden götürmeniz ve temiz,yırtıksız ve yazısız olması şartıyla bırakabilirsiniz.
🔸🌈📚 Ayrıca dilerseniz, Ekofil kitaplarından Büyüdüğüm Yer’i ve Mimu’yu, Shopier ve Good4Trust üzerinden bu dayanışmaya özel fiyat ile satın alarak askıda bırakabilirsiniz.
🔸 En geç 19.04.2023 tarihinde siparişlerinizin adrese ulaşmış olacağından emin olmayı unutmayın.
Dostlukla…
Dayanışmayla…
Siparişler için isim ve adres:
Mavi Fındık Ezmesi (Ceren Zaimoğlu)
Zühtüpaşa Mahallesi Hasan Amir Sokak 15/1 C Kadıköy İstanbul
0538 312 91 66
Özellikle sosyal medyada yaygınlaştırmanız çok büyük bir destek olacaktır.
Hep birlikte üretmek, paylaşmak, yaygınlaştırmak dileğiyle:

Pin It on Pinterest