“Balkonlarda ve Bahçelerde Tohum Alma ve Saklama El Kitabı” topluluk desteği için hazır!

➡️ Topluluğumuza katılmak ve sipariş vermek ya da askıda kitap bırakmak için:

(Kredi kartı ve havale ile ödeme/Good4trust) https://good4trust.org/ekofilyayinlari

 

Sayısı giderek artan tohum takas şenlikleriyle ninelerin çıkınlarında sakladıkları, kaybolmaya yüz tutan atalık tohumlar elden ele dolaşmaya başladı. Ne var ki bu tohumları ancak doğru şekilde ekip çoğaltabilirsek yaşatabiliriz.

Yerel tohumların korunması konusunda yıllardır çalışan Tracy M. Lord ikinci baskı için yeni bilgiler eklediği el kitabında küçük mekânlarda yetiştirmeye uygun, Anadolu’da yaygın kullanılan yirmi beş sebzenin tohumlarını nasıl çoğaltabileceğimizi, tohumların nasıl toplanıp saklanacağını duru ve akıcı bir dille anlatıyor, uygulama deneyimlerini referans kitaplardan edindikleriyle harmanlıyor.

Kitapta özellikle tohum ekmenin ideal koşulları, tohumdan fideye gelişme süreci ve olgunlaşan tohumları tanıma, toplama ve saklamanın püf noktalarına dair anlaşılır ve kolay uygulanabilir bilgiler bulacaksınız. Burcu Pek’in suluboya resimleriyle renk kattığı rehberimizin, balkonlarınızı ve arka bahçelerinizi rengârenk bir cümbüşe çevirmek için sizi cesaretlendireceğini umuyoruz.

Desteklerinizle ön sipariş sürecini hızlıca tamamlayarak kitabı sizlerle buluşturacağımız için heyecanlıyız!

(Kredi kartı ve havale ile ödeme/Good4trust) https://good4trust.org/ekofilyayinlari

 

* Bildiğiniz üzere “Topluluk Destekli Yayıncılık Modeli”, ilham aldığı Topluluk Destekli Tarım modelinde olduğu gibi dayanışmayla üretmeyi, üretime dair riskleri paylaşmayı ve hedeflerimize birlikte ulaşmayı olanaklı kılan bir süreci tanımlıyor. Gücünü sadece ve tamamen topluluktan alarak çalışmalarını sürdüren bir oluşum olarak – gönüllerimiz bunu hiç istemez fakat – topluluk fonlamasının başarısız olması halinde, katılımcılarımıza başka bir kitabımızın gönderileceğini taahhüt ettiğimizi belirtmek isteriz. Bu senaryonun hiç yaşanmadığı, birlikte nice kitaplar ürettiğimiz güzel günlere…

Balkonlarda ve Bahçelerde Tohum Alma ve Saklama El Kitabı
Yazar: Tracy Maria Lord
Resimleyen: Burcu Pek
Sayfa sayısı: 84
Boyut: 13 x 19,5
Fotoğraflı, renkli baskı


Fiyat: 85TL


Sipariş vermek için doldurabilirsiniz ya da Good4Trust ya da Shopier dükkanımızı ziyaret edebilirsiniz.


Pin It on Pinterest