“Yeşil Büyücülük” topluluk desteği için hazır!

➡️ Topluluğumuza katılmak ve sipariş vermek ya da askıda kitap bırakmak için:

(Kredi kartı ve havale ile ödeme/Good4trust) https://good4trust.org/ekofilyayinlari

 

Yaşadığımız kriz döneminde, özellikle şehirde yaşıyorsanız siz de gıdanızı üretmede, ısınmak, yemek pişirmek gibi her türlü enerji kullanımında kendine yetmenin arayışında mısınız? Aslında küçük ölçekli, eli biraz çekiç, tornavida, çapa tutan herkesin yapabileceği aletler ve sistemler çoktan geliştirildi. “Uygun Teknoloji” akımı her türlü iklim ve coğrafyada bunları deneyip, uygulanabilirliğini kanıtladıktan sonra hepsinin projelerini, adım adım nasıl yapılacaklarını belgelendirdi.

Küreselleşme furyasıyla halı altına süpürülen akım günümüzde yeniden canlanıyor. John M. Greer hem bu akımı hem de bütün bu teknik ve sistemleri ayrıntısıyla tanıtıyor. Bahçe yapmaktan gıda kurutmaya, gıda saklamaktan ev yalıtımına, güneşle yemek pişirmekten su ısıtmaya ve basit rüzgâr güllerine kendine yeterliliği nasıl kurgulamamız ve uygulamamız gerektiğinin ABC’sini gösteriyor ve sonrası için geniş bir kaynakça sunuyor.

Kitap bu kadarıyla hayli heyecan verici ama Greer bununla kalmıyor. Bugünkü aşırı savurgan yaşam tarzımızı bırakıp, daha düşük enerji kullanımına dayalı daha sade bir yaşama niçin geçmemiz gerektiğini göstermek üzere ekolojinin mantığını ve ilkelerini tane tane anlatıyor. Ekolojiyi dünyanın işleyişini belirleyen temel yasalar ve ilkeler üzerinden gayet anlaşılır bir şekilde açıklıyor.

10 yıl öncesinden bugün içine girdiğimiz krizin kaçınılmazlığını, kapitalizmin işleyişinin dünyanın işleyiş tarzıyla nasıl ters düştüğünü anlatarak ortaya koyan kitap, kimsenin duymak istemediği, her fırsatta üstü örtülen gerçeğin altını kalın çizgilerle çiziyor: Petrol bolluğuna ve sınırsız büyüme yaklaşımına dayalı modern orta sınıf hayat tarzını değiştirmeden hiçbir çözüme ulaşamayız!

Desteklerinizle ön sipariş sürecini hızlıca tamamlayarak kitabı sizlerle buluşturacağımız için heyecanlıyız!

–  https://good4trust.org/ekofilyayinlari

* Bildiğiniz üzere “Topluluk Destekli Yayıncılık Modeli”, ilham aldığı Topluluk Destekli Tarım modelinde olduğu gibi dayanışmayla üretmeyi, üretime dair riskleri paylaşmayı ve hedeflerimize birlikte ulaşmayı olanaklı kılan bir süreci tanımlıyor. Gücünü sadece ve tamamen topluluktan alarak çalışmalarını sürdüren bir oluşum olarak – gönüllerimiz bunu hiç istemez fakat – topluluk fonlamasının başarısız olması halinde, katılımcılarımıza başka bir kitabımızın gönderileceğini taahhüt ettiğimizi belirtmek isteriz. Bu senaryonun hiç yaşanmadığı, birlikte nice kitaplar ürettiğimiz güzel günlere…

Yeşil Büyücülük
Yazar: John Michael Greer
Sayfa sayısı: 304
Boyut: 13 x 19,5
Çevirmen: Hira Doğrul
ISBN: 978–605–74513–4–7


Fiyat: 110TL


Sipariş vermek için doldurabilirsiniz ya da Good4Trust ya da Shopier dükkanımızı ziyaret edebilirsiniz.


Pin It on Pinterest